Miłośnicy kina z nagrodami od Śnieżki

1 wrzesień 2020
Przez ostatnie dwa miesiące do parku położonego przy Domu Kultury Śnieżka w Dębicy licznie przybywali wielbiciele zarówno polskiej, jak i zagranicznej kinematografii. „Kino letnie” dobiegło końca, ale w pamięci uczestników na długo pozostanie atmosfera seansów pod gołym niebem oraz emocje związane z konkursem z atrakcyjnymi nagrodami, o które po raz kolejny zadbała Śnieżka.

Pokazy filmowe „pod chmurką” odbywały się w każdy wakacyjny piątek. Wybór filmów był imponujący – w repertuarze znalazły się zarówno komedie, dramaty, jak i film wojenny. W lipcu królowały polskie produkcje, m.in. „Pech to nie grzech” oraz „Legiony”, a w sierpniu prym wiodło kino familijne, w tym filmy takie jak „Cudowny chłopak” czy „Mój przyjaciel orzeł”. Podczas seansów można było nie tylko odprężyć się na wygodnych leżakach ustawionych w bezpiecznych odstępach, ale także powalczyć o nagrody ufundowane przez Śnieżkę.
Tegoroczna edycja „Kina letniego” była dla nas wyjątkowa. W obecnej sytuacji seanse na świeżym powietrzu to szczególnie preferowana przez wszystkich forma spędzenia wolnego czasu. Wraz z organizatorami dołożyliśmy wszelkich starań, aby uczestnicy czuli się dobrze i jak było widać po frekwencji, udało się stworzyć bardzo przyjazną atmosferę. Cieszymy się także, że po raz kolejny mogliśmy wręczyć nagrody. – mówi Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej FFIL Śnieżka SA.
Także formuła konkursu została dopasowana do aktualnych warunków – odbywał się on online. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło zrobić zdjęcie, opublikować je z hashtagiem #kinoletniezesniezka na Facebooku oraz dodać opis zawierający odpowiedź na pytanie: „Za co lubisz Kino letnie?”.
Najciekawsze posty zostały nagrodzone farbami Śnieżka Plamoodporna na letnie malowanie oraz zestawami wakacyjnych gadżetów. Na wyniki nie trzeba było długo czekać – pierwsze nagrody trafiły do kinomaniaków już pod koniec lipca, a kolejne – pod koniec sierpnia.
Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Śnieżka jest partnerem „Kina letniego” już od 2016 roku.